:: با کلیک بر روی لینک دانلود، به صفحه پرداخت هدایت خواهید شد و بعد از پرداخت از طریق کارت های اعتباری بانکی ، لینک دانلود فعال شده و می توانید فایل مورد نظر خود را دانلود کنید.
::
توضیحات بیشتر در مورد گزارش کارآموزی برق قطعات تابلو برق و کاربرد نرم افزار AtuoCAD :

گزارش کارآموزی برق قطعات تابلو برق و کاربرد نرم افزار AtuoCAD

گزارش کارآموزی : برق قطعات تابلو برق و کاربرد نرم افزار AtuoCAD

رشته : برق

موضوع : قطعات تابلو برق و کاربرد نرم افزار AtuoCAD

تعداد صفحات : ۳۵

فرمت فایل : ورد

توضیحات :

مدار فرمان و قدرت تابلوی کلرزنی در شکل همانظور که مشاهده می کنید این تابلو برق از شش سلول که به یکدیگر متصل هستند تشکیل شده است در این تابلو، تابلو برق اول به عنوان تابلو فرمان در نظر گرفته شده است و تابلو برق دوم به عنوان تابلوی اصلی که کلیند اتوماتیک (COMPACT) در داخل آن تعبیه شده است در نظر گرفته می شود و چهار تابلوی باقیمانده به عنوان تابلوهای قدرت می باشد.

تابلوی اول که به عنوان تابلوی فرمان می باشد متشکل شده است از: فیوز مینیاتوری A4، سلکتور سوئیچ HAND,AUTOMAT) ( ، کنتاکتور، رل?(CHENG OVER) لامپ سیگنال، شستی استپ و استارت و شنت تریپ که برای حفاظت مدار فرمان و کلید اتوماتیک می باشد.

در این مدار فرمان هنگامی که سلکتورسوئیچ بر روی قسمت H قرار دارد مدار در حالت دستی کار می کند در این هنگام با فشار دادن کلید استارت کنتاکتور K1 عمل کرده و لامپ سیگنالRعمل کرده و روشن می شود با عملکرد کنتاکتورK1 تیغه خود را که به صورت موازی با رلهR3 قرا ردارد می بندد در نتیجه رله R3 در قسمت شماره ۶ که لامپ سیگنال ON به آن متصل است با رنگ سبز روشن می شود حال اگر بخواهیم مدار در حالت اتوماتیک کار کند سل کتور سوئیچ HAND,AUTOMAT) ( را چرخانده و در حالت Aقرار می دهیم با این حالت دیگر نیازی به شستی استپ استارت نداریم یعنی مدرا به حالت(AUTOMAT) کار می کند در این هنگام بوبین رله عمل کرده و در قسمت شماره ۴ که در شکل به صورت شاخه ای نشان داده شده است تیغ? خود را می بندد و لامپ سیگنال مناسب با آن عمل می کند.

نکته بسیار مهم: در این مدار فرمان برای حفاظت کلید اتوماتیک و سایر اقلام دیگر موجود در تابلوهای فرمان و قدرت در دو کنتاکنت CB1 که نسبت به هم اینترلاک (یعنی اینکه هنگامی که یکی از کنتاکت ما باز است دیگری بسته و اگر دیگری باز باشد کنتاکت اصلی بسته است) الکتریکی دارند استفاد شده است در این حالت رل? (HENG OVER) R2 که از نوع (FINDER) می باشد تیغه خود را تحریک کرده و در قسمت شاخه ای که باعلامت ۲ نشان داده شده است لامپ سیگنال (ON-FAULT) را که به رنگ زرد می باشد روشن می کند.

در این مدارات به طور کلی شمار? سیمها به صورت دایره که داخل آن شماره خورده است مشخص شده است و این امر به این علت است که در هنگام کار کرد طولانی چندین ساله تابلو برق به هر علتی دچار مشکل شد تکنسین مربوطه بتواند آن را با دنبال کردن شماره سیمها و با سیم مربوطه عیب دستگاه را برطرف کند در نتیجه سرعت عمل تعمیر نگهداری بسیار بالا می رود.

توضیح در باره مواد قدرت سلول اصلی:

همانطور که رد شکل مشاهده می شود متناسب با آمپر کلید اتوماتیک Q01 یک سلکتور ولتاژ (R-S-T) که ۸۰۰/۵ می باشد را در ابتدای مدار داریم این سلکتور همه حالتهای فازی مدار را در حالت های فازی نشان می دهد که افت ولتاژ در هر فاز برای هر حالت به صورت عقربه ای خوانده می شود.

در جای دیگر این مدار یک فیوز ۲A هموراه با یک کنترل فاز که به نام C.P معروف است و در نقشه ها با این شکل نشان داده می شود مشاهده می کنیم این قطعه همانطور که از اسمش پیداست برای کنترل فاز مدار به کار می رود به طوری که اگر در هنگام بار داری و استفاده تابلو برق یکی از فازهای ورودی مثلاًفاز S قطع شود کنترل فاز تعبیه شده تمامی مدار هم قدرت و هم فرمان را قطع می کند.

در قسمت دیگر مدار قدرت سلول اصلی یک فیوز ۱۰Aکه یک ترانس ۳۸۰/۲۲۰ به آن متصل است خروجی این ترانس برای تحریک کنترل فاز بای مک فیوز به تیغ? آن متصل است.

مدار قدرت سلول یک : در این مدار همانطور که در شکل مشاهده می کنید دارای شماره ترمینال هایی از ۱ تا ۳۵ می باشد یعنی هر خروجی که سه فاز است با شمار? ترمینال ۳-۲-۱ مشخص شده اگر این خروجی KW 5 باشد باید کلید اتوماتیک ۲۵A,Q02 باشد به طور مشابه این امر در ترمینال های ۴-۵-۶ تکرار شده است این حالت به راحتی با استفاده از فرمول P=UI محاسبه می شود به طوری که اگر توان مصرف کنند ههمیشه مشخص باشد میتوان آن را محاسبه کرد به طور مثال برای ترمینال های ۳-۲-۱ که دارای ۵KW توان می باشد داریم:

P=UI= I=P/U= 5000/220=22.7

در این حالت همیشه آمپر مصرف کننده را یک رنج بالا در نظر گرفته و چون در بازار کلید اتوماتیک ۲۲٫۷آمپر موجود نیست رنج نزدیک به بالا را که ۲۵A است انتخاب می کنیم در نتیجه این حالت را برای تمامی مصرف کننده ها مورد استفاده قرار می دهیم.

فهرست :

پروژه شرکت تابلو گستر. ۱

توضیح در باره مواد قدرت سلول اصلی: ۲

کلیدهای اتوماتیک (COMPACT) و فیزوهای مینیاتوری: ۷

ترمینها و انواع ان: ۹

ترموستات: Error! Bookmark not defined.

کنتاکتور ها در تابلو فرمان. ۱۵

نقش PLC در اتوماسیون صنعتی. ۱۹

مفهوم کنترلرهای قابل برنامه‌ریزی PLC : 19

زمان پاسخ‌گویی Scan Time : 20

قطعات ورودی : ۲۰

قطعات خروجی : ۲۲

نقش کنترلرهای قابل برنامه‌ریزی (PLC) در اتوماسیون صنعتی : ۲۲

مقایسه تابلوهای کنترل معمولی با تابلوهای کنترلی مبتنی بر PLC : 22

گزارش کارآموزی برق قطعات تابلو برق و کاربرد نرم افزار AtuoCAD

قیمت : 5000 تومان

50,000 ریال – پرداخت آنلاین
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
  • Facebook |
  • Twitter |
  • Delicious |
  • Email
  • :این مطلب را به اشتراک بگذارید یا به دوستان تان پیشنهاد دهید

© Copyright tarhdl.com 2009-20012.Facebook | RSS