:: با کلیک بر روی لینک دانلود، به صفحه پرداخت هدایت خواهید شد و بعد از پرداخت از طریق کارت های اعتباری بانکی ، لینک دانلود فعال شده و می توانید فایل مورد نظر خود را دانلود کنید.
::
توضیحات بیشتر در مورد گزارش کارآموزی کامپیوتر در شرکت رهپیما نوین حافظ :

گزارش کارآموزی کامپیوتر در شرکت رهپیما نوین حافظ

گزارش کارآموزی : کامپیوتر در شرکت رهپیما نوین حافظ

رشته : کامپیوتر

محل کاراموزی : مخابرات سرخس

تعداد صفحات : ۳۰

فرمت فایل : ورد

حجم : ۷۸۳ کیلو بایت

توضیحات :

شناخت قطعات کامپیوتر

پردازنده (CPU) :

CPU بخش اصلی یک کامپیوتر یا به عنوانی مغز کامپیوتر محسوب می شود. اگر بخواهیم توانائیهای دستگاه خود را بدانیم لازم است با  توانائیهای CPU کامپیوتر خود آشنا شویم. اولین پردازنده های که ساخته شد ۸۰۸۶ و بعد از آن به ترتیب مدلهای ۸۰۸۸ و ۸۰۲۸۶ و ۸۰۳۸۶ و ۸۰۴۸۶ و سری پنتیوم به بازار عرضه شد که سرعت آنها نیز به ترتیب افزایش مدل آنها بیشتر شده پس می توان گفت که نوع CPU ، سرعت کامپیوتر را تعیین می کند.

CPU پنتیوم به چهار دسته تقسیم می شود :

پنتیوم ، پنتیوم II ، پنتیوم III وپنتیوم ۴ و در آینده نزدیک پنتیوم ۵ به بازار خواهد آمد. از CPU های دیگر می توان به AMD و سایریکس (Cyrin ) اشاره کرد.

CPU  های AMD در عملکرد گرافیکی پیشرفته و در Copy کردن و رندر کردن ها سرعت بالاتری نسبت به CPU  های دیگر دارد فقط مشکل آن در کارهای شبکه می باشد.خود CPU ها نیز در مدلهای متفاوت سرعتهای مختلفی دارند. مثلاً برای CPUها پنتیوم سرعتها ۷۵ و ۹۰ و ۱۰۰ و غیره … وجود دارد. به همین دلیل در برد اصلی یا مادربرد (Main bord)  باید مشخص شود که CPU نصب شده بر روی آن با چه سرعتی کار می کند.در اکثر موارد این کار با تنظیم جامپر یا دیپ سوئیچ بر روی مادربرد امکان پذیر می باشد. CPU پنتیوم II و پنتیوم III به شکل مستطیل است. این نوع CPU  ها به طور عمودی بر روی برد اصلی سوار می شود.

CPU  های پنتیوم و پنتیوم III و AMD به بالا به صورت مربع می باشد که زیر آن پایه های زیادی قرار دارد.

CACHE یا حافظه کش چیست؟

کش حافظه ای کوچک و بسیار سریع در CPU می باشد که برای نگهداری دستورات در حال اجرا یا دستوراتی که می خواهیم اجرا کند از آن استفاده می کنیم بنابراین هرچه مقدار Cache در CPU  بیشتر باشد عملکرد سیستم سریعتر خواهد بود.

برد اصلی (مادر برد Main bord )

همانطور که از نام این وسیله معلوم است اصلی ترین برد در کامپیوتر است که تمام قطعات کامپیوتر بصورت مستقیم یا غیر مستقیم به آن متصل می شوند.بر روی برد اصلی تعدادی شکاف که محل قرار گرفتن کارتهای گوناگون است موجود می باشد. همچنین بر روی آن محلی برای استقرار CPU تعبیه شده است.شکافهای خاصی نیز برای حافظه Ram وجود دارد، و کانکتوری برای تعذیه سیستم در نظر گرفته شده است سیمهای Case نیز در کانکتور خاص خود روی مادربرد نصب می شود.کابلهای داده ROM ، CD و هارد دیسک و فلاپی درایو نیز به برد اصلی متصل می شود.   پورت چاپگر و ماوس نیز هر کدام توسط یک کابل رابط به برد اصلی متصل می شود.شکافهای توسعه (Solt)  می توانند از نوع ISA و PCI و AGP باشند که سرعت تبادل اطلاعات در شکافهای AGP بیشتر از PCI می باشد و سرعت اسلاتهای PCI بیشتر از اسلاتهای ISA می باشد. شکاف AGP برای سوار کردن کارت گرافیک در نظر گرفته شده.شکاف PCI برای سوارکردن کارت هایی مثل (مودم، کارت صدا و کارت شبکه) در نظر گرفته شده.شکاف ISA معمولاً قطعات قدیمی مثل کارت صدا و مودم و غیره در آن نصب می شود.شکافهای مربوط به حافظهROM در بردهای اصلی پنتیوم از نوع ۷۲ پین و ۱۶۸پین می باشد در مادربردها معمولاً از Ram های ۱۶۸  پین SD و DDR به کار می رود.روی بردهای اصلی نوعی حافظه فقط خواندنی ROM وجود دارد که اطلاعات و تنظیمات اصلی کامپیوتر در آن قرار دارد. این حافظه انرژی خود را برای نگهداری اطلاعات در صورت خاموش بودن کامپیوتر از یک باتری تأمین می کند.

فهرست :

چکیده………………………………………………………………………۱
فصل اول:آشنایی با مکان کارآموز…………………………………………..۳

معرفی شرکت………………………………………………………………..۴

چارت شرکت…………………………………………………………………۴

وظایف شرکت………………………………………………………………..۴

آشنایی عمومی با  فعالیتهای حوزه فنی شرکت رهپیما نوین حافظ……………..۵

موضوع کارآموزی……………………………………………………………۷

فصل دوم شرح کارکارآموز……………………………………………………۸

بخش اول شناخت قطعات کامپیوتر……………………………………………..۹

پردازنده (CPU)……………………………………………………………….9

CPU پنتیوم به چهار دسته تقسیم می شود………………………………………..۹

برد اصلی (مادر برد Main bord ) ……………………………………………..10

حافظه RAM…………………………………………………………………….10

مودم (Modem)……………………………………………………………….13

هارد دیسکها hare disk…………………………………………………………14

بخش دوم مونتاژ کامپیوتر……………………………………………………….۱۹

بخش  سوم نصب نرم افزاری قطعات…………………………………………….۲۳

بخش چهارم عیب یابی رایانه……………………………………………………۲۴

راه اندازی سیستم………………………………………………………………۳۵

فصل سوم نتیجه گیری……………………………………………………………۲۸

گزارش کارآموزی کامپیوتر در شرکت رهپیما نوین حافظ

قیمت : 3000 تومان

30,000 ریال – پرداخت آنلاین
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
  • Facebook |
  • Twitter |
  • Delicious |
  • Email
  • :این مطلب را به اشتراک بگذارید یا به دوستان تان پیشنهاد دهید

© Copyright tarhdl.com 2009-20012.Facebook | RSS